ورود

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مجتمع آموزشی راه رشد

معرفی تعاونی فرهنگی آموزشی راه رشد

 

مجتمع آموزشی راه رشد در سال 1364 با تاسیس مرکز پیش دبستانی کار خود را آغاز نمود، سپس در سال 1375 در مقطع ابتدایی و با چارچوب تعاونی فعالیت علمی و فرهنگی خود را گسترش داد. امروز شرکت تعاونی راه رشد با حدود 600 نفر پرسنل و 162 نفر سهام دار که 75% آن ها در مجتمع شاغل هستند، به فعالیت ادامه می دهد. لازم به یادآوری است که تعاونی راه رشد از بدو تاسیس تاکنون همه ساله از طرف وزارت تعاون به عنوان تعاونی برتر معرفی شده است   و در سال جاری نیز به عنوان تعاونی برتر ملی  با دو ویژگی قابل توجه اتخاب شده است ، یک این که راه رشد تعاونی آموزشی است که متاعی کمیاب است و دوم تلاش متهدانه در جهت توسعه کمی و کیفی تعاونی و گسترش و ترویج این فرهنگ میباشد.

موضوع فعالیت این شرکت تعاونی، ایجاد  و توسعه مراکز آموزشی دوره های تحصیلی ابتدایی تا پیش دانشگاهی در دو بخش دخترانه و پسرانه بوده است و افزون بر آن احداث آموزشگاه های علمی، زبان های خارجه، کلاس های تقویتی، فرهنگی، هنری و باشگاه های ورزشی براساس ضوابط وزرات آموزش و پرورش، سازمان های ذیربط و همچنین احداث مهدکودک ها و پیش دبستانی های تحت پوشش سازمان بهزیستی در تهران وسطح کشور است .

سیاست های آموزشی و تربیتی مجتمع را هیات امنای متخصص و با تجربه ای تعیین می کندد که عمده ی آن ها، اعضای هیئت علمی دانشگاه های معتبر هستند. این مجتمع علاوه بر رعایت استاندارهای عام آموزش و پرورش برچند نکته اساسی تاکید دارد:

  •   استفاده از آموزش عینی و روش فعال (مشارکت متقابل و فعال  معلم و دانش آموز در آموزش و یادگیری)
  •   توجه به دانش ، مفاهیم ، نگرش و مهارت ها درامرآموزش
  •   آموزش زبان خارجی جهت استفاده ی گسترده تر از منابع و داشتن ارتباط با فرهنگ جهانی
  •   آموزش دروس با تکنولوژی جدید (تخته های هوشمند) و تولید محتوای الکترونیکی

 

مجتمع تعاونی فرهنگی-آموزشی راه رشد، درپی شناخت تاثیر نیروی انسانی بر امر آموزش، کوشیده است تا همراهی مجموعه ای از همکاران شایسته را با خود داشته باشد. معلمان و دیگر نیروهای انسانی که دانش آموخته ی رشته های تخصصی با تحصیلات تکمیلی هستند. دوستانی که دوعرصه عمل و نظر را به هم پیوند داده اند، از سویی صاحب دانش اند و از سوی دیگر در میدان کار تجربه اندوخته اند. سال ها عرصه های فرهنگ و دانش را آزموده و سپس آن را از نظر به عمل آورده اند.

ماهیت مجتمع ما، آموزشی و پرورشی است. ماموریت مجموعه پرورش انسان آگاه، بیدار و درنهایت دانشور است که جهان را معنایی تازه بخشد. هم به ارزش های انسانی پایبند باشد و هم در انجام وظایف اجتماعی و شهرنشینی مدرن خود، کارامد و توانمدند باشد.
ما تلاش میکنیم تا در راستای تحقق انسان هایی متفکر، متخصص و توانمند در ابعاد مختلف زندگی فردی، حرفه ای و اجتماعی به عنوان شهروندان خلاق، جامعه پذیر، منعطف و توسعه یافته به طرح و اجرای برنامه های آموزشی همت کنیم.
مجتمع آموزشی راه رشد را فرزندان مان توسعه داده اند. مخاطبان این مجموعه دانش آموزان سخت کوشی هستند که با اراده و اعتمادشان عامل توسعه مجموعه بوده اند. فرزندان ما بیش از یک دهه از زندگی خود را با ما سپری می کنند و تکوین بخش جدی از هویت فردی و آینده ی حرفه ای خود را به مجموعه می سپارند. درخت راه رشد درپی این اعتماد و همکاری به بار نشسته و تنومند شده است.

درسال 1364 از یک مهدکودک کوچک با همین نام آغاز کردیم و امروز درقامت یک مجموعه گسترده و صاحب نام برپا ایستاده ایم. مهدکودک و پیش دبستان راه رشد که قدیمی ترین بخش این مجتمع است، با استفاده از مجموعه دستاوردهای علمی و رویکردهای روانشناسی نوین و باتوجه به تفاوت های فردی بچه ها، آنها را برای ورود به دبستان آماده می کند. دبستان دخترانه راه رشد در اردیبهشت 1375 تاسیس و در همین سال مجوز آموزشگاه زبان نیز اخذ شد. دبستان پسرانه هم در سال 1383 شروع به کار کرده است.  مدرسه ی راهنمایی دخترانه راه رشد از سال تحصیلی 80-1379 و درپی آن دبیرستان نیز فعالیت خود را از سال 1382 شروع کرده است. سیاست گذاری های کلان آموزشی و پرورشی در مجموعه راه رشد را خرد جمعی و دانش هیات امنا، مدیران و مشاوران رقم می زند.

 

 دبیرخانه توسعه مدرسه تعاونی

شما اینجا هستید: Home درباره ما معرفی تعاونی فرهنگی آموزشی راه رشد

گزارش تصویری

آدرس ساختمان مرکزی

نشانی: شهرک قدس ، فاز یک ، خیابان مهستان ، جنب دانشگاه آزاد     

 تلفن:  تلفن: 9 - 88572105       فکس:  فکس: 88363765